Nominations for New Italy Double Duke Dash
Rider Horse
Ride 1 - 7km Introductory Ride on Sat Jun 22
4 Nominations
Annika David Redoutes Rose Mercedes
Freya Houlden Peggy Sue
Hannah Houlden Kynnum Park Mr Epona
Megan Perrin Bentley
Ride 2 - 20km Introductory Ride on Sat Jun 22
21 Nominations
Amanda Handisides Mr Muscles
Anna Nixon Oaks Gold Brandy
Brodie Warren Bingley Killing Heidi
Charlie Perkins Yindarra Mordecai
Deborah Lister Possum
Elisabeth Hewitt Big Red
Erin Sigley Soda
Inga Genis Troubadour
Jasmine Oakes Annabar aahmes
Karla Monti FP Spot On
Michael Chapman Sbara Safari Esteem
Moira Hughes-Mooney Sampson
Ngaio Miller Kenny
Olga Bartlett Mt Eerwah Anastazia
phillip cavey Aurelia of Shabria
Rachel Vercoe Willow
Regan Eastaughffe Super Sonny
Sharon Campbell Beau
Tracey Eastaughffe Chichester
Tracy King Opaline Uzziah
Yarra Pippin Jester
Ride 3 - 42km Intermediate Ride on Sat Jun 22
32 Nominations
Aleisha Natale Ransome Royale
Alika Ashenhurst Prince
Amelia Serfontein El Sharanah Sharif
Charlotte Irwin Cameo Carolina
Clemence Toutain Magnate te
Debra McQueen JK Thee Phantom
Dellon Rowley Moonshadow Symphony
Eliza Rowley Golden Aria
Emma Forbes Arab Crest-High Tail Lexi
Eve Noble Boss
Haeley Hodges Freckles
ian Davidson Summervale Dixie
Indra Hofstee Kelaray Glamorous
Janine Campher Arab Crest-Enduring Spirit
Jorgi Jeffrey China Rose
Karen Niessen Dallys
Kate Nixon Apache Maverick
Keiran Rowley Rhythm Dancer
Kim Ruehe Maggie
Lennox Reid Marvin
Maria Griffiths Remi
Michael Combe Maxwell JP
Michelle Chapman Cameo Felspar
Mylie Wall Sergeant
Peter Kelly Grand Ridge Sahara
Rachael Keys Elfar Antoinette
Rachel Brown Falcon Hill Adhara
Samantha Hausler Summervale Porta
Stacie Benson Brookleigh Kraken
Suzanne Berryman Monster Energy
Thomas Andre Amberlee Electric Blue
Wendy Butler Falcon Hill Mahbeer
Ride 4 - 42km Intermediate Ride on Sun Jun 23
6 Nominations
Alana Simpson Riverdance Lavinia
Debra McQueen Kynnum Park Mr Epona
Janine Campher Arab Crest-Enduring Spirit
Peter Kelly Grand Ridge Sahara
Savannah Duffy Banjo
Tracey Eastaughffe Razkolnikov
Ride 5 - 84km Endurance Ride on Sun Jun 23
37 Nominations
Anne Hills Danic Park Arabella
Antonia Somerville SP Zia
Ashleigh Christofis Lightning McQueen
Brooke Marshall Big Hero
Caroline Woodhead Norfolk Park Nasr
Charlotte Irwin Laurent te
Christopher Schofield Dante
Cindy Holden Sabbiyon
Corey Nix Macrocarpa Rolex
Damien Keys Elfar Silva Indi
Daniel Wall Coffee Man
David Urquhart Danic Park Mackenzie
Duncan Woodhead San Ella Ashia
Ellen Dunger Nilo
Emma Forbes Arab Crest-Stetson
Emma Shone Brookleigh Syria
Gavin Bartlett Longrun Astra
Giulia Ciprino Chingford Turn Me Loose
Holly Anderson Malleegrove Ladakh
Indra Hofstee Cohburn
Judith Burton Woodbourne Little Audrey
Karen Anderson Malleegrove Samsara
Karen Lee Markus Romulus
Kiah Nash Kodak Blue
Louise McCormack Bangalow Park Cobber
Mia Oliver Duray Darjeeling
Michelle Chapman Cameo Capriole
Modena Schofield Fortaleza Abbe Rose
Nash Wall Fabio
Neeve Whittaker El Sharanah Sharif
Rachel Brown Falcon Hill Adhara
Saasha Grogan S'Shaada Zephyr
Sanjay Nix Macrocarpa Kaos
Sharon Foster Sharabel Kalarney
Stephen Gray Bluedawn Amir
Suzanne Berryman Oak-Glen Gossamer
Victoria Holme Valinor Park Storm
Back Event Page